ENG FIN RUS SWE
AVALEHT FIRMAST MATERJALID KILLUSTIK PAEKIVITOOTED MUUD TOOTED KONTAKT
 
FIRMAST
UNGRU PAEKIVI KAEVANDATAKSE EESTIS RIDALA VALLAS ASUVATES PAEMURDUDES
Kivi nimetus Ungru tuleneb Rohuküla sadamasse viiva tee ääres asuva Ungru lossi järgi, mis on üks suursugusemaid ja tuntumaid ehitisi sellest kivist. Tegemist on nõrgalt dolomiidistunud lubjakiviga, mis tekkis ca 350 milj. aastat tagasi troopilises madalmeres tugeva lainetuse vööndis. Tänu sellele on Ungru paekivil omalaadne tekstuur, mis töötlemisel avaldub kauni värvidemängu ja mustriga.

Ungru kivi on tänaseks teadaolevalt kasutatud ehitus- ja raidkivina juba alates 13. sajandist. Sellesse sajandisse jääb Ungru kivist Ridala kiriku lääneportaal ja kiriku aias asuvad trapetsiaalsed hauatähised. Järgnevatel sajanditel on Ungru paekivi kasutatud paljude Eesti kirikute ja mõisahoonete ehitamisel. Ungru kivi on olnud ka hinnatud raidkivina. Haapsalu piiskopilinnuse kirikut, Ridala ja Martna kirikut kaunistavad Ungru kivist portaalid, konsoolid, vööndkaared, ristimiskivid. Haapsalu rannapromenaadil asub skulptor Roman Haavamäe valmistatud Ungru kivist päikesekell.
HINNATES JUBA SAJANDEID PÜSINUD UNGRU PAEKIVIST VALMISTATUD EHITUSDETAILE JA HAUATÄHISEID SAAME TÕDEDA, ET TEGEMIST ON VÄGA HEA ILMASTIKUKINDLULUSEGA PAEKIVIGA
Kasutades kaasaegset tehnoloogiat ja teadmisi võeti Ungru kivi taaskasutusele 1990 aastal. Meie töötlemistehas asub Ridala vallas, Väike-Ahli külas Läänemaal.

Tänapäeval on Ungru kivi leidnud väärilist kasutust erinevate hoonete sise- ja välisviimistluses. Näiteks Kadriorus asuva EMK Balti misjonikeskuse fassaad, Kadrioru lossi trepid, müürikatted, Taani saatkonna hoone fassaad Eestis, Eesti saatkonna hoone fassaad Vilniuses, Grabowi linnahalli põrandad Saksamaal, Diakoonia keskuse põrandad Preezis Saksamaal jne.

Et pakkuda meie tellijatele loodusliku kivi laialdast valikut impordime graniiti, marmorit, onyxit, kvartsiiti, kiltkivi, liivakivi oma koostööpartneritelt Saksamaal, Itaalias, Hispaanias, Hiinas. Samuti on meie materjali valikus esindatud nn pressgraniidid.

Meie eesmärgiks on pakkuda teile asjatundlikku teenust alates konsultatsioonist õige loodusliku kivi valikul kuni saavutatud kauni lõpptulemuse hilisema kaitse ja hoolduseni.
MÜÜK / JUHATUS
KALEV MEHIDE

+372 509 79 37
INFO@UNGRUKIVI.EE


TOOTMINE
ARNOLD ALJASTE

+372 505 65 76
ARNOLD@UNGRUKIVI.EE


SISUKAART
AVALEHT
FIRMAST
MATERJALID
KILLUSTIK
PAEKIVITOOTED
MUUD TOOTED
KONTAKT
SOTSIAALMEEDIA
UNGRU PAEKIVI OÜ krediidireiting
 
Veebilehe kujundus Cudomedia